Dlaczego warto wyposażyć naszą firmę w dźwig towarowy?

Często mamy dylemat jaką windę wybrać by spełniła nasze wymagania. Do transportu osób w ekskluzywnym biurowcu wybierzemy dźwig osobowy wykonany z wysokiej jakości materiałów. Natomiast to transportu towarów na sprzedaż czy materiałów budowalnych należy wybrać dźwig towarowy. W artykule opiszemy dostawowe informacje na temat dźwigów towarowych dla twojej firmy lub budynku.

Zalety zastosowania dźwigu towarowego w naszym biznesie

Pierwszą zaletą kupna i zainstalowania dźwigu towarowego jest przyśpieszenie pracy dla firm wielu branż. Jeśli często występuje potrzeba przewożenia przedmiotów dużych gabarytów dźwig towarowy jest konieczny. Skraca to czas transportu towarów mała windą osobową. Czasem nie ma innej możliwości by przedmiot podzielić na mniejsze więc jedną opcją jest noszenie przedmiotów klatką schodowa co jest bardzo nie wygodne i męczące.

Następną zaletą jest wzrost prestiżu naszego budynku. Najemcy chętniej korzystają z wynajmu powierzchni jeśli mają szerszą gamę dźwigów osobowych i towarowych. Wiedzą, że koszty transportu będą mniejsze jeśli w budynku jest winda towarowa. A zmiana aranżacji w razie potrzeby będzie dużo prostsza. Tak więc warto pomyśleć o dźwigu towarowym

Wady zastosowania dźwigu towarowego w naszej firmie

Największą wadą jest konieczność zakupu dźwigu towarowego. Jest to kosztowny proces, ponieważ często winda jest projektowana pod konkretny budynek oraz określone potrzeby użytkownika. Następnym dużym kosztem jest serwis dźwigu towarowego ponieważ części wraz z upływem czasu ulegają zużyciu. Ta więc warto zadbać o komponenty dobrej jakości do naszego dźwigu towarowego.

Wybierzmy części zamienne renomowanych producentów, wen sposób posłużą nam dłużej. Czynnikiem negatywnym jest również zużycie materiałów w środku oraz wandalizm. Polecamy wraz winą zainstalować kamerę w jej środku by w razie aktów wandalizmów można było łatwiej nameżyć sprawce.

Winda towarowa o czym pamiętać?

Zamawiając lub wybierając dźwig towarowy pamiętajmy o sprawdzenie parametrów technicznych. Zwróćmy uwagę na szybkość jazdy czy na hałas. Jeśli windy nie są wydzielone drzwiami może okazać się, że po instalacji zgłosi się do nas najemca lub mieszkaniec, któremu hałas dochodzący z szybu windowego przeszkadza. Jak wiemy dźwigi towarowe używane są o każdej porze dnia czy nocy.

Kupując windę towarową również weźmy pod uwagę współprace z serwisem. Jeśli winda się zepsuje serwis powinien przyjechać do nas w czasie określonym w umowie dostosowanym do wymogów obiektu.

Następnym ważnym aspektem są warunki gwarancyjne. Wybierając ofertę dokładnie prześledźmy, który producent na jakie podzespoły udziela gwarancji. Jest to ważny punkt przy wyborze dźwigu towarowego ponieważ jeśli winda ulegnie awarii po okresie gwarancyjnym będziemy musieli przeznaczyć znaczną sumę pieniędzy na nowe części i naprawę. Również przestój w pracy windy może okazać się kosztowny.

W artykule poruszyliśmy temat dźwigów towarowych. Opisaliśmy najważniejsze zalety oraz wady wind towarowy. Nakreśliliśmy również przyszłym posiadacz wind towarowych na co zwrócić uwagę by w przyszłości nie ponieść dużych kosztów związanych z dźwigiem towarowym.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *