Jak obecnie wybrać sportowy samochód, który spełni nasze wymagania?

W życiu każdego fana motoryzacji przychodzi myśl by kupić sobie samochód, który będzie szybszy niż większość innych aut na drogach a jednocześnie będzie dawał frajdę z jazdy. Obecnie wybór na rynku aut używanych jak i nowych jest ogromny. Każdy z liczących się na rynku producentów w swojej gamie posiada przynajmniej kilka sportowych modeli. Jak więc dokonać wyboru? Na to pytanie będziemy starali się odpowiedzieć w tym artykule.

Jaki silnik wybrać w 2021 roku?

Niestety, z roku na rok wielkopojemnościowe silniki zostają wybierane przez mniejsze jednostki. Natomiast mniejsze jednostki benzynowe zostają zastępowane autami o napędzie elektrycznym. Które według większości osób współczesne samochody nie dają już tyle frajdy z jazdy i nie zaprzeczalnie mają dźwięk silnika mniej przejemy dla ucha. Warto zwrócić uwagę na silniki większej pojemności, które założenia są mniej wysilone i dłużej posłużą bez remontu. 

Często do silników benzynowych dołączą jest również silnik elektryczny, w tym przypadku warto zainteresować się jaki jest to silnik elektryczny. Wyróżniamy silniki elektryczne prądu zmienne i prądu stałego indykacyjne i bez szczotkowe. Każdy zamawianych silników ma swoje wady i zalety. Tak więc najpierw określmy swoje potrzeby a następnie przejdźmy do wyboru silnika. Głównym parametrem na jaki obecnie zwracamy uwagę jest moc zestawu napędowego oraz moment obrotowy, jest to bardzo uproszczone podejście i warto zgłębić temat mocniej.

Wybór rodzaju nadwozia

By wybrać odpowiedni rodzaj nadwozia powinniśmy wybrać się do salonu samochodowego. W dzisiejszych czasach producenci wprowadzają coraz więcej typów nadwozia w różnej wielkości, więc może okazać się że coupe będzie bardziej praktyczne niż mały SUV. Jeśli mamy dużą rodzinę proponujemy wybrać nadwozie 4 drzwiowe oraz zwrócić uwagę na możliwość montażu bagażnika dachowego, który może być konieczny przy dłuższych wyjazdach. 

Jeśli potrzebujemy do swojej działki dojechać po nieutwardzonej drodze sprawdźmy ile cm prześwitu ma samochód który chcemy kupić, warto również dopłacić do napędu na cztery koła.  

Dodatkowe wyposażenie za co warto dopłacić?

Z roku na rok lista wyposażenia dodatkowego stale się wydłuża. Producenci samochodów oferują opcje wyposażenia, które niedawno były dostępne tylko w najwyższych modelach. Taka transformacja sprawia, że nawet miejski sportowy samochód może kosztować nawet ponad 100 tyś. Ale jakie wyposażenie dodatkowe wybrać by nie było zbędne ale by również niczego nie brakowało?

Najlepsza opcją by odpowiedzieć na to pytanie jest wypożyczalnia samochodów sportowych i sprawdzenie podczas kilkudniowego używania samochodu co jest zbędne a czego nam brakuje.

Producenci coraz częściej oferują pakiety wyposażenia, które łączą się z danymi opcjami i konfiguracją samochodu. Doprowadza to do sytuacji kiedy zależy nam na jednej konkretnej rzeczy nie ma możliwości dobrania jej w niższym pakiecie i musimy zdecydować się na wyższy pakiet wyposażenia, który oczywiście jest droższy oraz posiada nie przydatne dla nas gadżety. 

Podsumowując wybór samochody w obecnych czasach nie jest to łatwe zadanie jednak przy odrobinie zainteresowania rynkiem motoryzacyjnym nadal możliwe jest kupno ciekawego egzemplarza na rynku pierwotnym. 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *