Bitcoin – pierwszy krok przed zakupem. Wybór portfela bitcoin

2021 rok uważa się za przełomowy biorąc pod uwagę rynek kryptowalut. Pogłębienie się pandemii koronawirusa spowodowało nagłe wzrosty i spadki na rynku kryptowalut. Jedno jest pewne, poprzez odziaływanie COVID na wszystkie gałęzie gospodarki cały świat w szybszym tempie wykonał postęp w mam tutaj na myśli cyfryzacje.

 Spekulanci coraz częściej mówią o zastąpieniu tradycyjnych walut walutami cyfrowymi. Jak najbardziej jest to możliwe. A co za tym idzie wiele osób zadanie sobie pytanie: bitcoin jak zacząć zarabiać a jak wiadomo bitcoinem tak jak tradycyjną walutą można handlować i zarabiać na tym. Jednak rynek kryptowalut jest dynamiczniejszy a więc można zarobić więcej. Poniżej przedstawimy kilka porad na sam początek.

początki z bitcoin

Jaki portfel bitcoin wybrać?

Portfele bitcoin możemy podzielić (dosłownie tłumacząc z angielskiego) na zimne portfele oraz ciepłe portfele. Następnie portfele ziemne możemy podzielić na:

-portfel sprzętowy są przystosowane do działania w trybie offline. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form przechowywania bitcoinów.

– portfel papierowy są to wydrukowane kartki papieru wraz z kodami. Wyróżniamy adres publiczny oraz adres prywatny. Przykładowo zakupując kryptowalutę podajmy adres publiczny by trafiła on do nas do portfela.

– portfel metalowy ich główną zaletą jest odporność na czynniki atmosferyczne miedzy innymi na wodę czy ogień. Są wykonane z metalu. Portfel składa się z metalowych cyfr oraz liter, które umożliwiają ułożenie klucza prywatnego

Natomiast portfele gorące (hot wallets) dzielimy na:

-portfel mobilny czyli aplikacje instalowane na naszym smartfonie. Umożliwiają one przechowywanie kryptowalut. Ze względu na wiele ataków hackerskich nie jest to najbezpieczniejsza forma przechowywania kryptowalut.

– portfel przeglądarkowy są to platformy działające w trybie online w przeglądarce naszego komputera. Najpopularniejszy z nich jest blockchain ponieważ jest tak popularny ludzie darzą go zaufaniem i chętnie trzymają na nim swoje kryptowaluty.

– portfel desktopowy jest to portfel, który instalujemy na dysku twardym swojego komputera. W zależności od systemu operacyjnego jaki używamy dopieramy do niego portfel. Na Windows istnieje wiele desktopowych portfeli.

Jak widać gama portfeli gdzie możemy przechowywać swoją kryptowalutę jest szeroka. Nie chcemy nikomu narzucać rozwiązania jaki portfel powinien wybrać. Każdy z nas ma inne potrzeby i taki portfel powinien być dopasowany indywidulanie do nas.

 

Bitcoin gdzie go kupić by nie przepłacić?

Założenie konta na platformie poleconej przez znajomych. Jest to często zła decyzja ponieważ możliwe że powielamy błąd.

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na tabeli opłat i prowizji. Wybierzmy platformę gdzie opłaty są najniższe. Kolejnym krokiem jest wiarygodność serwisu oraz wygoda użytkowania. Często czym większy serwis tym niższe opłaty jednak nie jest to reguła. Powinniśmy również zwrócić uwagę czy nasz portal oferuje aplikacje mobilną umożliwiającą handel. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, i niemal konieczne ponieważ nie mając dostępu do komputera w danej chwili używamy telefony co może okazać się kluczowe bo jak wiadomo rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny.

Jak wybrać platforme do handlu bitcoinem?

Kryptowalute bitcoin możemy kupić na giełdzie kryptowalut. By zrealizować taką transakcje w większości przypadków nie potrzebujemy wymieniać złotówek na dolary czy inną walutę.

Jeśli chcemy takiego zakupu dokonać w okazyjnej cenie zwróćmy uwagę na notowania na poszczególnych giełdach oraz na prowizje. Po zbadaniu rynku przystąpmy to wyboru najkorzystniejszej oferty i zakupu swojej pierwszej kryptowaluty.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *