Monitorowane bezpieczeństwo w czterech ścianach – Dlaczego warto wyposażyć swój dom w alarm?

Nowoczesny system alarmowy w domu to inwestycja. Oczywiscie koszt założenia instalacji może początkowo zniechęcać niektóre osoby, które nie mają pojęcia – jakie są rodzaje alarmów w domu, jak działa alarm domowy i jakie korzyści otrzymujemy dzięki jego zamontowaniu.

Jeśli myślisz o bezpieczeństwie w domu – prawdopodobnie szukasz teraz powodów dla których warto wyposażyć swoje lokum w alarm. Bez wątpienia, nowoczesne systemy alarmowe mogą zrobić więcej niż tylko podnieść wartość nieruchomości i obniżyć składkę ubezpieczenia. Zastanówmy się zatem – dlaczego opłaca się zamontować alarm w domu?

  • Bezpieczeństwo w domowych pieleszach
  • Systemy alarmowe w domu
  • Kompleksowa ochrona domu – czy warto?
  • Podsumowanie

Bezpieczeństwo w domowych pieleszach 

Systemy alarmowe w Polsce są instalowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa rodzinie, by zabezpieczyć się przed włamaniem i innymi groźnymi sytuacjami. Niektóre osoby prawdopodobnie spojrzą na cenę systemu alarmowego i będą chciały przekonać się – co otrzymują za swoje pieniądze i czy korzyści z montażu są wystarczające, aby uzasadnić ten koszt.

Jest jak najbardziej zrozumiały sposób myślenia. Jeśli posiadasz dom, powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić swojej rodzinie i majątkowi jak najskuteczniejsza ochronę. Oczywiście, możesz udać się do sklepu Castorama czy Media Expert, kupić czujnik ruchu z alarmem i zainstalować go samodzielnie. Ale co się stanie, jeśli nie zadziała? Jeśli włączy się alarm, a nikogo nie będzie w domu? 

W dzisiejszych czasach nie ma sensu polegać na pomocy sąsiadów lub przypadkowych przechodniów. Co więcej, mogą oni nie zareagować na alarm lub nawet uciec z miejsca zdarzenia, obawiając się o własne bezpieczeństwo. Płacenie za monitoring systemów alarmowych gwarantuje, że wykwalifikowana pomoc (patrol interwencyjny) dotrze do nas na czas. Dodatkowo, gdy czujniki w domu wykryją zagrożenie, system natychmiast wyśle sygnał do przeszkolonych specjalistów z ekipy reagowania alarmowego, którzy wezwą policję lub straż pożarną.

Systemy alarmowe w domu 

Profesjonalne alarmy domowe służą przede wszystkim do zabezpieczenia nieruchomości i terenów przed włamaniem lub pożarem. Podstawowa rola systemu alarmowego włamaniowego to wykrycie wejścia nieuprawnionych osób na teren naszej nieruchomości i skuteczne odstraszenie potencjalnych włamywaczy. Domowe systemy alarmowe w Polsce to m.in.: alarm włamaniowy, alarm przeciwpożarowy i bardziej złożone systemy alarmowe np. System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN).

Kompleksowa ochrona domu to znacznie więcej niż prosty alarm domowy. Dzisiejsza technologia zapewnia nadzór wideo, dzięki czemu możemy “mieć oko” na swoją nieruchomość z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia mobilnego. Alarm w domu zapewnia również wsparcie w sytuacjach kryzysowych takich jak np. przekroczony poziom tlenku węgla (czadu) i gwarantuje ochronę przed zdarzeniami typu wyciek wody i wieloma innymi.

Kompleksowa ochrona domu – czy warto?

Jako właściciel domu chcesz mieć 100% pewność, że twoje “cztery kąty” są odpowiednio zabezpieczone. Warto więc pamiętać, że właściwy wybór środków technicznej ochrony mienia, jak fachowo określa się alarmy domowe, ma kluczowe znaczenie dla komfortu domowników i ogólnego poziomu bezpieczeństwa. Na całe szczęście, nowoczesna, zaawansowana technologia zabezpieczeń jest nie tylko skuteczna, ale także ogólnodostępna. 

Jak znaleźć firmę, która montuje profesjonalne alarmy w domach prywatnych w naszej okolicy? Po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę np. “alarmy Bydgoszcz” lub “alarmy domowe Włocławek” (nazwę miasta wpisujemy zgodnie ze swoja lokalizacją), z całą pewnością otrzymamy mnóstwo wyników wyszukiwania. Co zyskamy, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług lokalnej Agencji Ochrony?

Jedną z głównych zalet zaawansowanych technologicznie systemów monitorowania domu jest możliwość “podglądania” swojej nieruchomości w czasie rzeczywistym z innej lokalizacji. Kamery w domu umożliwiają obserwację i są z pewnością doskonałym rozwiązaniem, jeśli są połączone ze zdalnym monitoringiem prowadzonym przez Agencję Ochrony. Korzyści, jakie przynosi takie rozwiązanie to m.in.: maksymalne bezpieczeństwo, dodatkowa, niezwykle skuteczna ochrona oraz poczucie komfortu i spokoju. 

Podsumowanie:

Na zakończenie wypada dodać, że wraz ze wzrostem popularności domowych systemów alrmowych, wielu nabywców poszukuje domów, w których alarmy są już zainstalowane. Tak jak zbudowanie tarasu, montaż windy lub modernizacja kuchni może zwiększyć liczbę otrzymywanych ofert (a także oferowaną kwotę), tak samo nowoczesny, domowy system alarmowy wpływa na wartość całej nieruchomości.

Systemy alarmowe skutecznie zapobiegają próbom włamania, a także pożarom i zalaniu (w połączeniu z innymi technologiami bezpieczeństwa), dlatego instalacja alarmu w domu często skutkuje obniżeniem składek polisy ubezpieczeniowej właściciela. Warto o tym pamiętać!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *